Nemrég jelent meg a magyar ingatlanpiacon a „stúdiólakás” kifejezés. Ebben az értelemben természetesen nem azt jelenti, hogy a konyhában Tiesto keveri a zenét a reggeli kávéhoz, és a Nemzeti Filharmonikusok sem a fürdőszobában készülődnek a felvételhez. A stúdiólakás a fiatalok levegős, kényelmes otthona, és a társasági élet központja
Itthon elég sokszor tűnik úgy, hogy a stúdiólakás elnevezés csak ugyanazt jelenti, mint a garzon, csak divatosabb. Ez azonban nem feltétlenül igaz: Magyarországon a garzon kislakást jelent, a szűkösség viszont nem feltétlenül igaz a stúdiólakásokra. Az ilyen típusú otthonok legfőbb jellemzője, hogy egy légtérben kap helyett a konyha, a nappali és néha a háló is.
Zugok a stúdiólakásban
Hasonlóan a penthouse-hoz, a stúdiólakás is életformát tükröz: minden egy helyen van, egy széles térben, szobák, válaszfalak nélkül, ráadásul némi rendetlenség is belefér. Méretben és árban persze nagy különbségek vannak ennél a lakástípusnál is. A fiatal egyetemistáknak és pályakezdőknek szánt 30 négyzetméteres aprócska "zugok" valóban a garzonlakásokra hajaznak, de tehetősebb fiatalok természetesen nagyobb, luxuskivitelezésű stúdiólakásokhoz is juthatnak.
Az ilyen lakások belsejét érdemes lakberendező segítségével kialakítani. Nem attól kell tartani, hogy a minimalista belsőt egy erdélyi faragott konyhával párosítja a vásárló, ha magára hagyják, de a szakember ügyesebben tud játszani a színekkel, bútorok kiválasztásával, elhelyezésével, így adva igazi életet a nagyobb, egységes területnek.
Ajánlatos nagyobb átmérőjű tévét venni, ráadásul a hely méretei miatt be lehet ruházni egy komolyabb házimozi rendszerbe is, hogy például főzés közben is rá lehessen pillantani kedvenc jelenetünkre mondjuk egy Bruce Willis, vagy Brad Pitt főszereplésével készült filmben. A stúdiólakás tehát ideális megoldás fiataloknak, vagy legénylakásnak: a nagy tér, korszerű felszerelés, ízléses berendezés szinte kötelezővé teszi havi legalább egy házibuli megtartását.
Forrás: Szuperingatlan
AlbaHouse Ingatlanközvetítő Iroda